Заборавете на цигарите со помош на сода бикарбона

Многу брзо ќе ви се смачи од нив

Домашен рецепт што се користи за одвикнување од цигарите

На пазарот се појавуваат многу производи кои наводно помагаат при намалувањето на зависноста од никотин, но не мора да трошите многу пари, а природата се погрижила за тоа.

Имено, ви го откриваме овој домашен рецепт што се користи за откажување од цигарите. Станува збор за смеса на база на сода бикарбона за која многумина тврдат дека им помогнала цигарите да им станат одвратни.

Сè што треба да направите е да ставите лажица сода бикарбона во чаша вода и да мешате додека не се раствори целосно.

Овој коктел треба да го пиете два пати дневно првата недела, а ако не престанете со пушење за време на тие 7 дена, наредната недела пијте од овој раствор еднаш дневно.

Покрај тоа, можете само да ја плакнете устата со овој раствор секогаш кога ќе почувствувате потреба да запалите цигара.
Можете да ја носите со себе оваа течност во шишенце и да ја користите секогаш кога ќе почувствувате потреба за пушење.

Уште порадикален совет е да ја натопите цигарата во оваа течност.

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време