Најдобар начин до здрава и младешка кожа

Јадете риба! (Не се шегуваме!)

Блескавата кожа со младешки волумен е резултат на соодветна нега и на консумирање важни хранливи состојки. На прво место, тука се омега-3 масните киселини, кои во најголемо количество се наоѓаат во одредени видови риба (лосос, скуша, сардини, туна).

Ако ги консумирате во поголеми количества, и тоа на неделно ниво, ќе забележите драстично подобрување на квалитетот на кожата.

Овие корисни масти го поттикнуваат губењето килограми бидејќи ја зголемуваат реактивноста на клетките на инсулин, го зголемуваат искористувањето на енергијата и го забрзуваат согорувањето масти. Ако не ви се допаѓаат вкусот и мирисот на рибата, секој ден внесувајте 1 г омега-3 масни киселини.

 

 

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време