Како правилно се седи пред компјутер? (видео)

 

Тоа најчесто се должи на лошата поставеност на мониторот, столицата и висината на бирото, како и општото држење на телото.

За да спречите понатамошен напор на вашето тело и појава на напнатост и болка, најпрво проверете дали седите правилно кога работите на компјутер на вашето работно место или дома:

Ако сепак чувствувате болка во вратот, одвојте време за овие кратки вежби што ќе ви помогнат да се ослободите од напнатоста и да ја зголемите фокусираноста и концентрацијата:

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време