Чувајте покрај креветот исечен и посолен лимон

Еве зошто...

Земете еден лимон и исечете го на четири дела. Ставете го во чиниче, посолете го и оставете го на ноќното масиче покрај вашиот кревет. И така секоја ноќ.

Ова се придобивките:

Оваа комбинација го олеснува дишењето, посебно на луѓето што страдаат од астма и алергии или кои се настинати;

Се нормализира крвниот притисок;

Лимонот ги одбива бубачките, вклучувајќи ги и комарците;

Нема да имате рапав глас наутро;

Мислите ви се побистри по будењето;

Побрзо и полесно ќе се разбудите и тоа без кафе;

Просторијата ќе мириса удобно и свежо.

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време