Зошто чистите крвни садови се најважното нешто за време на коронавирусот: Лек што мора да го пиете периодов!

Народна медицина

Психичкото и физичкото здравје нека ви бидат на прво место

Научниците истражувале зошто децата толку добро го поднесуваат коронавирусот и дошле до заклучок дека тие имаат чисти крвни садови, па поради тоа кај нив не доаѓа до компликации како последица на вирусот. Исто така, децата имаат силен имунитет, па се и поотпорни.

Поради тоа, ви предлагаме рецепт за чистење крвни садови и јакнење имунитет. За да го приготвите ќе ви требаат:

  • 4 лимона
  • мали парчиња ѓумбир
  • 2 литри вода
  • 5 чешниња лук
  • 2 лажички ливадски мед
Приготвување:

Внимателно и добро измијте го лимонот, прелејте го со зовриена вода за да ги отстраните нечистотиите од него. Потоа, ситно исечкајте го лимонот. Исчистете ги ѓумбирот и лукот, па сомелете ги во блендер.

Лимонот, ѓумбирот и лукот ставете ги во голема тегла. Зовријте ја водата, па оставете ја да се олади до 60 степени. Сипете ја во теглата со преостанатите состојки. По два часа додајте и мед. Потоа, овој лек е спремен за употреба.

Употреба: Користете го лекот секој ден на празен стомак. Пијте по 100 мл наутро и навечер. Периодот на лекување е 3 недели, потоа една недела се прави пауза и лекот се зема уште 4 недели, само наутро или навечер.

Ќе почувствувате резултати по 10 до 14 дена. Чувајте го производот во фрижидер, а пред употреба загрејте го на пареа.

Совет плус: движете се! Здравјето зависи од движењето. Шетајте, трчајте, пливајте.

Домашен лек против кашлица: Ги прочистува белите дробови, смирува и лекува!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време