Тоник што ги убива сите паразити, вируси, бактерии и габички во организмот: Напивка за целосна преродба!

Сочувајте го здравјето

Тајната е во моќната комбинација на лековити состојки, кои со векови успешно се користат во народната медицина

Овој лековит тоник им помогнал на многу луѓе да се излечат од бактериските, паразитните, габичните и вирусните инфекции.

Се состои од моќни и корисни состојки, а тајната на ефективноста на овој тоник е во комбинацијата на природните, свежи и висококвалитетни производи. Повеќето од нив со векови се користат поради нивните разни лековити својства.

Прочитајте кои се состојките на лековитиот тоник, што ги убива инфекциите во телото:

 • Куркума – штити од рак, го подобрува здравјето на срцето, го подобрува здравјето на мозокот, помага за депресија, го прочистува телото, ги намалува воспаленијата и претставува одлично антимикотичко и антибактериско средство.
 • Ѓумбир – го подобрува здравјето на срцето, процесот на варење, елиминира мачнина, дејствува противвоспалително, антимикотички, ги намалува болките во мускулите, го намалува шеќерот во крвта.
 • Лук – го регулира крвниот притисок, ги подобрува спортските резултати, полн е со антиоксиданси, тој е антибиотик, антимикотик, ефектен е против многу болести, го подобрува здравјето на срцето и коските.
 • Кромид – поттикнува производство на добар холестерол, го зајакнува имунитетот, тој е силен антибиотик, штити од слободни радикали, го регулира шеќерот, ги намалува воспаленијата во организмот.
 • Рен – ги отвора синусните канали, штити од рак, помага за настинка и грип, одличен антибиотик е, помага за лечење на мочните патишта.
 • Јаболков оцет – го намалува холестеролот, го држи шеќерот во крвта под контрола, се бори со болките во грлото, го прочистува затнатиот нос, го подобрува варењето, поттикнува слабеење, го зголемува нивото на енергија, спречува можни грчеви во нозете.
Состојки за тоникот:
 • 2 супени лажици куркума
 • 1/4 шолја рендан ѓумбир
 • 1/4 шолја ситно сечкан лук
 • 1/4 шолја ситно сечкан кромид
 • 2 супени лажици рендан рен
 • 2 парчиња свежи лути пиперки
 • 680 г јаболков оцет (секогаш користете органски)

Сите состојки измешајте ги во сад, освен оцетот. Смесата префрлете ја во тегла и сипете оцет. Добро затворете ја теглата и добро протресете ја. Чувајте ја теглава на ладно и суво место, 2 недели. Потоа, добро исцедете ја.

Земајте по 1 супена лажица секој ден за јакнење на имунолошкиот систем. Зголемувајте ја дозата секој ден, додека стигнете до 1 шолја дневно. Во случај на сериозни болести или инфекции, земајте по 1 супена лажица од тоникот, 5-6 пати дневно.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време