Телото го искажува она што усните не го изговараат: Ракот убива кога ќе се изморите од животот!

Овие 13 болести се поврзани со психичката состојба на пациентите

За да го подобрите вашето здравје, не заборавајте да ја лекувате и вашата душа

Болестите честопати се резултат на конфликтот помеѓу личноста и душата, па затоа постојат многу здравствени проблеми што се поврзани со душевната состојба на луѓето. Спиритуалистите тврдат дека кога душата страда, тогаш страда и целото тело. За да го подобрите вашето здравје, лекувајте ја вашата душа. Прочитајте кои 13 болести се поврзани со психичката состојба на пациентите…

1. Настинката се јавува кога човек не може да плаче.

2. Болката во грлото се јавува кога човек не може да ја искаже својата тага.

3. Стомакот боли кога човек не се ослободува од гневот на здрав начин.

4. Дијабетес се јавува кога човек е осамен.

5. Луѓето се дебелеат кога се незадоволни од животот.

6. Главоболката напаѓа кога ве мачат сомнежи.

7. Срцето „попушта“ кога смислата на животот е исцрпена.

8. Притисок во градите се јавува кога гордоста надвладува.

9. Крвниот притисок расте кога сте жртви на стравот.

10. Анксиозноста парализира, кога внатрешното дете дивее.

11. Грозница се јавува кога телото ги експлоатира границите на имунитетот.

12. Колената болат кога вашето его не попушта.

13. Ракот убива кога луѓето се изморуваат од животот.

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време