Се прави само од 2 состојки: Оваа напивка ќе ви ги реши сите проблеми со крвниот притисок

Природен лек

Нема да имате повеќе проблеми со крвниот притисок

Природната напивка од сончогледови семки се покажала како многу ефикасна за брза регулација на крвниот притисок. Овие лековити семки се богати со витамин Б3, како и витамин Е.

Оваа напивка ја подобрува циркулацијата на крвта, влијае врз работата на крвните садови, како и на квалитетот на крвта и го зајакнува организмот. Покрај тоа, позитивно влијае врз работата на црниот дроб. Семките од сончоглед го снижуваат холестеролот и ризикот од рак.

Потребни состојки:
  • 500 г семки од сончоглед
  • 2 л вода
Приготвување:

Сипете во сад 500 г сирови, исчистени семки од сончоглед, додајте 2 литри ладна вода и загревајте два часа. По варењето, почекајте напивката да се олади, а потоа исцедете ја.

Половина од исцедената напивка испијте во текот на еден ден, а остатокот во текот на утредента. Чувајте ја напивката во фрижидер.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време