Пробајте го овој делотворен рецепт против главоболка

Доколку го консумирате редовно, ќе заборавите на мигрената

Главоболките секогаш се актуелна тема и рецептите за нивно отстранување никогаш не се доволни. Ви откриваме еден таков.

Наместо да голтате таблети, направете смеса од кантарион, оригано и нане. Билките помешајте ги во еднакви количества. Една лажица од оваа ароматична мешавина прелејте со шолја зовриена вода, поклопете и оставете да отстои 15 минути, а потоа исцедете. Оваа напивка ја отстранува главоболката и го смирува телото. Пијте по 50 мл трипати на ден.

Исто така ќе ви користи одвар од оригано. Сварете лажица оригано во 300 мл зовриена вода, оставете поклопено да отстои еден час, па исцедете. Пијте по една чаша од одварот трипати на ден. Доколку го консумирате редовно, ќе заборавите на мигрената.

Извор: Руски доктор

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време