Паразитите во цревата можат да направат хаос во целото тело: 4 начина да ги исфрлите за рекордно време!

Овие 4 производи се спасот

Во овој случај, исхраната е најдобар лек

Присуството на паразити во цревата честопати не може веднаш да се забележи, но тие можат да бидат многу опасни по здравјето. Возможно е веќе да сте имале паразити во цревата, но да не сте биле свесни за тоа, бидејќи постојат намирници кои многу брзо ги исфрлаат.

Овие 4 намирници се спасот против паразитите во цревата:

1. Морков

Изедете два варени или печени моркови на празен стомак. Освен што ќе ги исфрлите паразитите, морковот ќе ви помогне да го подобрите видот.

2. Сок од свеж зеленчук

Пиењето свеж сок од зеленчук има бројни придобивки за човечкото здравје, е една од нив е прочистување на цревата од паразити и токсини. Пијте сок од морков, целер, спанаќ и краставица и брзо ќе го решите овој проблем.

3. Маслиново масло

Ова масло е еден вид лубрикант за вашиот дигестивен систем и може да ги исфрли паразитите за неверојатно кратко време. Најдобро е да го помешате со ливчиња оригано, да го исцедите и да ја пиете оваа мешавина два пати дневно. Можете да додадете и малку мед. Овој метод ќе ви ги прочисти цревата од паразити и ќе ја подобри функцијата на системот за варење.

4. Лук

Станува збор за моќен аналгетик, антибиотик и антиоксиданс, кој може да ги убие цревните паразити и генерално да го подобри здравјето. Најдобро е да измешате неколку чешниња лук со сусамово масло, да го сварите и да земате од смесата два пати дневно.

Во цревата лежи вашето здравје: Прочистете ги по природен пат со овој традиционален метод кој проверено успева!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време