Овој народен лек веднаш ги лекува главоболката и мигрената: Дејствува побрзо од која било таблета!

Пробајте!

Оној што не доживеал мигрена, не знае што е пекол

Луѓето што страдаат од мигрена знаат дека станува збор за ужасна болка, од која фактички не можат да се ослободат. Меѓутоа, клучниот збор тука е „фактички“. Мигрената може да ве обеспокои, а што е уште полошо, никогаш не можете да ја победите со лекови против болки.

Па што да правите во ваков случај? Малкумина знаат дека постои лек што им помага практично на сите луѓе. Станува збор за метод од традиционалната и народна медицина. Ништо не можете да изгубите ако пробате!
Предложениот метод за лекување мигрена е многу едноставен. Се’ што ви треба е сол и лимонов сок.

Како прво, треба да ја одберете солта. Најдобро е да биде со висок квалитет. Идеално е да користите хималајска кристална сол, бидејќи е збогатена со минерали. Оваа сол содржи 84 елементи, што е повеќе од одлично, ако се земе предвид фактот дека науката има откриено вкупно 118.

Солта може да ве спаси од главоболката и мигрената, да ви го зголеми нивото на сератонин во крвта, да ви го зајакне нервниот систем, да ви го нормализира кисело-алкалниот баланс во организмот.

Она што треба да го направите е во чаша да сипете околу 2 свежо цедени лимони и да додадете 2 кафени лажички сол. Измешајте, префрлете ја смесата во поголем сад и додајте една чаша (200 мл) вода. Измешајте ја напивката и испијте ја наеднаш.

Мора да признаеме дека вкусот е одвратен. Но напивката дејствува веднаш, како магија! За само неколку минути ќе почувствувате големо олеснување и болката постепено ќе почне да се намалува.

Предупредување: Напивката не се препорачува за луѓе со висок крвен притисок.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време