Неверојатно моќна напивка: Се прави од само 2 состојки, ги исфрла наталожените токсини и маснотии од телото!

Народна медицина

Радикално прочистување на телото

Оваа напивка ја подобрува виталната способност на организмот, ја прочистува крвта и е одлично средство за исфрлање на вишокот сол и маснотии, за зајакнување на имунитетот и за подобрување на работата на срцето. Покрај тоа, ослободува од стрес и од хроничен умор.

За приготвување ќе ви требаат само овие две состојки:
  • лук
  • црно вино
Приготвување:

Ставете 12 чешниња лук во стаклено шише од еден литар и прелејте ги со 500 мл црно вино. Потоа, затворете го шишето и ставете го на сончево место 2 недели, со повремено мешање.

Напивката земјате ја 3 пати дневно по 1 лажиче во период од еден месец.

Зошто оваа напивка е толку моќна?

Црното вино влијае врз организмот, го ослободува од стрес, го чува здравјето на срцето и добро е за крвотокот.

Лукот ги убива паразитите и патогените, кои се причинители на многу инфекции. Го регулира холестеролот и крвниот притисок и е одлична превенција за кардиоваскуларни болести.

Напомена: Пред употреба на народни лекови, консултирајте се со лекар.

Го зајакнува имунитетот подобро од витамин Ц: Оваа напивка проверено уништува вируси и ги прочистува дишните патишта!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време