Не постои помоќен народен лек од овој: Ги чисти црниот дроб и затнатите артерии – го зајакнува имунитетот до максимум!

Го закрепнува целиот организам

Овој народен лек со причина го викаат еликсир на здравјето

Главната намена на еликсирот е лекување и превенција на затнато артерии (артеросклероза), регулирање на покачените маснотии во крвта, спречување замор, лекување инфекции и настинки, интензивно зајакнување на имунолошкиот систем и прочистување на црниот дроб. Во германската народна медицина, овој лек се користи од дамнешни времиња, а добро ќе им дојде на сите. Овој еликсир го закрепнува телото од глава до пети.

Состојки:
  • 4 поголеми главици лук
  • 4 лимона со кора
  • помал корен од ѓумбир
  • 2 литри вода
Приготвување:

Добро измијте го лимонот и исечете го на парчиња. Излупете го лукот и заедно со лимонот и ѓумбирот ставете го во блендер. Изматете добро додека се соедини смесата.

Смесата од блендерот сипете ја во тенџере и додајте 2 литри вода. Тенџерето ставете го на загреана рингла и почекајте да зоврие смесата. Оставете ја напивката да се олади, а потоа процедете ја во стаклено шише. Напивката чувајте ја во фрижидер.

Примена:

Овој еликсир се пие секое утро по една чаша од 2 дцл најмалку 2 часа пред јадење, односно на празен желудник.

Циклусот на лекување трае 3 недели со секојдневно консумирање по една чаша, по што треба да се направи пауза од една недела.

Доколку не ви се допаѓа вкусот, можете да додадете мед. По 3 недели користење, би требало да почувствувате значајно подобрување.

Еве како да ги излечите белите дробови по коронавирус: Овој лек е спас за измаченото тело!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време