Не дозволувајте вашето летување да го расипат болки во стомакот

Патувајте и уживајте ова лето без стомачни проблеми со „Антиметил“!

Сезоната на летните патувања е во полн ек! Уживајте на сонцето, во цедени сокови, коктели, сладоледи, ручеци на плажа и што уште не, но не дозволувајте преоптоварувањето на стомакот да ве доведе до непријатности.

За подобро функционирање на дигестивниот тракт и за т.н. полесен желудник може да помогне ѓумбирот. Сепак за да се постигне терапевтското дејство, потребно е да се внесе поголемо количество ѓумбир од она што го внесуваме преку храната. Истражувањата покажаа дека за целосен ефект е потребна доза еквивалентна на 1.000 мг ѓумбир во прав.

Antimetil® се мали мазни обложени таблети, кои лесно се голтаат. Секоја таблета содржи 50 мг стандарден сув екстракт од ѓумбир, што е еквивалентно на 500 мг ѓумбир во прав.

Благодарение на природниот состав, Antimetil® е идеално решение за благосостојба на желудникот, а исто така е погоден за намалување на чувството на непријатност предизвикано од гадење и повраќање, кај деца постари од три години и возрасни.

Патувајте и уживајте ова лето без стомачни проблеми со „Антиметил“!

Ewopharma Македониjа

Адреса:
ул. „Антон Попов” бр. 1/2-3
1000, Скопје
Телефон:
+389 (0)2 511 35 99
Факс:
+389 (0)2 511 35 99
E-mail:
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време