Народната медицина советува

Во стари времиња, лекарите не умееле да лекуваат гноен енцефалитис, но народот умеел да се избори со таа болест

Овие совети може да ви притребаат доколку ви е недостапна стручна медицинска помош, но при првата можност сепак морате да посетите лекар!

* Во стари времиња, лекарите не умееле да лекуваат гноен енцефалитис, но народот умеел да се избори со таа болест. Еве како: во текот на три дена на болниот му правеле парна бања и интензивно го пареле најмалку еден час.
* Исто така му давале да пие одвар од кора од јасика и од елка, а како бактерицидно и антивирусно средство – одвар од фиданки од црна топола. Во шолјичка зовриена вода ставале по една лажица од суровината. Го оставале тоа да отстои и земале по четири лажици пред јадење.
* Корисно е да се зема и матичен млеч: секојдневно по 30 г пред јадење.
* Тинктура од зелени ореви ќе помогне да се отстранат отокот и црвенилото. Плодовите треба да се иситнат, да се наполни со нив тегла и да се прелеат со вотка. По 30 дена ќе добиете тинктура што треба да ја имате во домашната аптека. Се зема по едно лажиче трипати дневно, пред јадење.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време