Најстариот природен лек против кашлица: Излечете се преку ноќ!

Народна медицина

Заборавете на упорната кашлица што ви ги раздразнува белите дробови, доволно е да си го приготвите овој природен лек

Комбинацијата од мед и кромид уште одамна е позната како исклучително ефикасен природен лек за кашлица. Предноста на овие природни лековити состојки е тоа што може да ги набавите секој период од годината.

Исто така, кога приготвувате лек од овие состојки, знаете што сте користеле, за разлика од сирупите и другите производи што неретко содржат конзерванси, вештачки бои и мириси.

Потребни состојки:
  • 1 главица кромид
  • 2-3 лажици природен мед
Приготвување:

Одберете главица кромид со средна големина. Излупете го и исечкајте го кромидот. Ставете го во подлабока чинија и прелијте го со мед. Покријте ја чинијата со тацна или фолија и оставете ја на собна температура прекуноќ. Утредента, исцедете ја смесата низ густа газа или цедилка. Тоа е доза за еден ден.

Земајте по една лажица сируп на секои два часа, може и почесто. Сигурно по кратко време ќе почувствувате дека полесно дишете, а набрзо ќе почнете да искашлувате.

Доколку имате проблем со половината и зглобовите, прочитајте го и овој народен лек.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време