Моќен домашен сируп за зајакнување на имунитетот: Само една лажица дневно може да го закрепне целиот организам

Зајакнете ја отпорноста на телото

Се пие еднаш дневно а максимално го зајакнува имунитетот

Во овој период од годината, поради честите промени на температурата, имунитетот е на удар. Оваа година, со оглед на пандемијата на коронавирус, силниот имунитет е особено важен. Покрај правилна исхрана, добро би било да внесувате и дополнителна количина витамини, а најдобро би било да го направите тоа со некој домашен, природен лек. Еден е доволно моќен за да го зајакне целиот организам, а тоа е овој сируп од лимон.

За приготвување ќе ви треба:
  • 1 згмечено чешне лук
  • 2 лажици мелен ѓумбир или 1 лажица ситно рендан корен од ѓумбир
  • половина лажиче мелени чили пиперчиња
  • половина лажиче мелен цимет
  • 1 дл свежо цеден лимонов сок
  • 2 лажици мед
Приготвување:

Добро измешајте ги сите состојки, па оставете ги три часа на собна температура. Потоа, сипете ја смесата во стаклена тегла и чувајте ја во фрижидер.

Сирупот се зема секое утро на празен стомак во текот на целиот период кога владеат вируси и настинки.

Кашлицата исчезнува за миг: Природен сируп од две состојки кој ги исфрла сите вируси од организмот
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време