Коса како грива, око соколово: Јадете по три лажици дневно и ќе ви се случи чудо!

Вреди да се проба!

Секој што пробал бил воодушевен од резултатите

Имате проблем со слаб вид, седа и слаба коса? Природата има решение за вас!

Се’ што треба да направите е да набавите неколку одлични намирници, да ги измешајте и секој ден пред јадење да изедете по една лажица од оваа моќна смеса.

По само неколку дена ќе забележите дека видот ви се подобрил, дека косата има многу поголем волумен од претходно. Освен тоа, на вашите седи влакна ќе им се врати бојата, што е потполно неверојатен, но сигурен ефект од оваа смеса.

Состојки:

200 грама ленено масло, 4 средни лимони, 3 мали чешниња лук и 1 килограм мед

Приготвување:

Во блендер ставете лук, 2 излупени лимони и 2 лимона со кора и изматете. Потоа, додајте ленено масло и мед и матете уште малку. Префрлете ја смесата во стаклена тегла и добро затворете ја, па ставете ја во фрижидер.

Јадете по една лажица од смесата половина час пред јадење, но задолжително користете само дрвена лажица.

Се препорачува да ја консумирате оваа мешавина три пати дневно, пред оброк, а секој кој ја пробал, воодушевен е од резултатите!

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време