Ја пресметуваме долговечноста… според растот

На дамите што се високи 170 см и повеќе судено им е да доживеат длабока старост

Откако спровеле истражување, научниците забележале дека висината и тежината на жените имаат врска со долговечноста. На дамите што се високи 170 см и повеќе судено им е да доживеат длабока старост. Секако, под услов тежината да им е нормална. А што велат за тоа броевите и кои се тајните на долговечноста кај другите – раскажува нумерологот Сергеј Николаевич Кузњецов (Москва).

ОД 180 СМ ПА НАГОРЕ

Постојано се во центарот на вниманието. Тоа им дава доволно енергија, што на крајот резултира со долг и активен живот.

170–180 СМ

Таквите жени често се опкружени со истомисленици. Токму тоа е важно за нив за зачувување на животната енергија – без стресови и растурање на енергијата…

160–170 СМ

Постојано работат со информации, па мозочната бура (анг. brainstorming, бура од идеи) е нивна нормална состојба. Јасното планирање на животот ќе им ја намали потрошувачката на енергија, а режимот и самодисциплината ќе им ги зголемат резервите енергија и ќе им ги зачуваат за долг период.

150–160 СМ

Независни, по малку осамени личности. За зачувување на животната енергија е потребно да рационално да ја трошат енергијата – да посветуваат внимание само на она што е важно. Извори на „полнење“ за ниските жени се наоѓаат во сѐ што ги опкружува. Најважно е да го најдат она што им годи и им дава сила.

Извор: „Руски доктор“

Фото: Pixabay, Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време