Докторите откриваат: Како со зелка и коприва да излечите чир на желудник, хеликобактерија и алергија на амброзија!

Проверено!

И докторите ги користат овие рецепти и тврдат дека имаат одличен ефект

Дали знаете дека сами можете да излечите чир на желудник, хеликобактерија или алергија на амброзија?

Исечкајте зелка, прелејте ја со вода. Смесата треба да биде половина зелка, половина вода и оставете ја да отстои два дена во фрижидер. Потоа, пијте по една чаша наутро и навечер, две недели. И лекарите го користат овој рецепт и тврдат дека резултатите се одлични.

Зелката содржи одредени материи што ја обновуваат слузокожата во желудникот. Во комбинација со сладич, дејствува и на хеликобактеријата, и тоа на резистентните облици.

За алергија на амброзија многу е корисна копривата, но не во форма на чај.

Најдобро е да ги сомелете листовите коприва со мед или да ја чувате копривата во замрзнувач две недели за таа самата да се претвори во прав. Чајот не е добар, бидејќи водата ги убива корисните состојки на копривата, објаснуваат докторите.

6 причини зошто да наберете коприва и да направите лековито масло: Лечи анемија, артритис, ги израмнува брчките!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време