Подобрете го вашиот вид за 50%, со помош на само 1 состојка

Гледајте како сокол

Видот ни ги дава 90% од информациите кои ги добиваме, за жал, тој е првиот кој е погоден во процесот на стареење.

Имаме решение за вас, кое ќе го подобри вашиот вид за само неколку седмици.

Еве како се приготвува рецептот:

Состојки:

– чаша вода

– 1 гр шафран

Подготовка:

Ставете ја водата во сад на шпорет додека не проврие и додадете го шафранот. Мешавината нека врие една минута, а потоа оставете да се излади и процедете.  Додадете малку мед по вкус и испијте ја чашата од овој чај. Повторувајте ја постапката секоја вечер пред да си легнете и видот ќе ви биде значително подобар за само неколку седмици. Освен враќањето на видот, шафранот може да ја исчисти крвта, ги регулира триглицеридите и нивото на холестерол,  ја подобрува циркулацијата на крвта,  лекува артритис и го подобрува помнењето.

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време