Предвидување на познат британски астролог: Еве кога ќе заврши пандемијата на коронавирусот!

Што кажуваат ѕвездите?

Секој што внимателно ги следи годишните и месечните хороскопи, го знае името на Бернард Фиквалтер. Предвидувањата на влијателниот британски астролог ги чекаат дури и оние кои биле крајно скептични во хороскопите во текот на целиот живот.

Еве што вели тој, што ни кажуваат вездите:

Сето тоа има врска со циклусот Сатурн-Плутон: тоа беше 1914 година, 1947 година, 1882 година и повторно пристигна во 2020 година. Интересно е што по 1914 година се појави епидемија на „шпански грип”; по 1947 година, на многу места на Земјата се случила епидемија на детска парализа; Во 1982 година, најпрво се соочивме со ХИВ / СИДА, а сега го имаме и коронавирусот.

Кога ќе заврши пандемијата?

„Можеби во текот на летото. Тогаш, Марс се наизменично со Јупитер, Плутон и Сатурн, и се чини дека секој од нив ги влошува работите. Покрај тоа, Јупитер се приближува кон Плутон на 5 април – тогаш сите четири планети ќе застанат многу цврсто. Во мај – јуни планетите ќе почнат да се разминуваат малку, а во август – септември ќе започнеме да воведуваме нови мерки.”

На крајот на годината се враќаме на првобитната локација Јупитер-Сатурн-Плутон, но овој пат планетите нема да бидат толку блиску и ние ќе бидеме подготвени за тоа.

„Мислам дека целата ситуација ќе се стабилизира на почетокот на 2021 година и ќе бидеме потполно смирени.”

„Во текот на годината 2021, планетата ќе биде обновена, тоа ќе биде стресна година за сите нас. Животот ќе се гради од корен, додека во 2022 година ќе биде позабавен и многу полесен”, вели тој.

Прочитајте и: Радикално чистење на респираторниот систем: Ова ги зајакнува белите дробови и го зголемува нивниот капацитет!

 

 

 

 

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време