Женски стравови: Третина од жените по празниците повеќе се плашат од вагата отколку од раскинување на врската

Дали и вие спаѓате меѓу нив?

Жените без проблем би се сооучиле со финансиите, бразилската депилација и разговор во врска со прекинување на врската отколку со постпразничната килажа. Од килажата повеќе се плашат само од забар.

Храброста има бројни дефиниции, а таа најчество вклучува победување на сопствениот страв. Дури за една третина од жените вистинска храброст е да застанат на вагата после уживањето во храната во текот на празничните денови. За ова една петина од нив ќе соберат храброст дури после 11 јануари, а дури една третина одбиваат да знаат колку тежат.

Колкав е голем стравот открива податокот дека за третина од нив тоа е поголем страв од прекинување на љубовниот однос-веројатно на тоа можат повеќе да влијаат. Иако и мажите се дебелеат, тие генерално на килажата не гледаат така драматично како нивните поубави половини.

Други женски стравови

Мал страв им претставува полагањето на возачки испит и состојбата на жиро сметката, а единствено повеќе се плашат од одењето на забар.  Дури 19,5 % се плашат да ги видат голи, 19% стравуваат за жиро сметката после шопингот, 12% се плашат од прекинување на врската, 9% од полагање на возачки испит, а 7%  од бразилска депилација, потврди студијата на компанијата ОНКЕН која го спроведе истражувањето.

Фото: Pixabay

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време