Закрепнете го организмот од празничната храна: Јелена Ѓоковиќ советува како

Куркумата го чисти целото тело, а ја обожава и Јелена Ѓоковиќ.

Јелена Ѓоковиќ неодамна престојуваше со своето семејство во Марбеља, прекрасен шпански град каде што нејзината сестра го држи ресторанот Super Be Juicery. На Инстаграм ја видовме со чаша атрактивен жолт пијалак, а набрзо дознавме дека се работи за чај од куркума.

Куркумата е толку моќна што го обновува целото тело, особено црниот дроб, а освен за зајакнување на имунитетот, се користи и за слабеење. Позната по својот термогенетски ефект, природно ја зголемува внатрешната температура на нашето тело, што го забрзува процесот на разградување на мастите. Куркумата го забрзува метаболизмот, а со тоа и варењето и потрошувачката на калории.

Една чаша чај од куркума дневно и ќе го закрепнете организмот од тешката, празнична храна, но и ќе имате линија како Јелена Ѓоковиќ.

Фото: Инстаграм

Прочитајте и

Коментарите се заклучени.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време