Вистинско чудо од напивка: Отстранува 10 сантиметри од струкот за само 4 дена!

Ги топи килограмите!

Ако сакате да имате вита фигура, овој волшебен пијалак е решението за вас

Многу жени кои имаат проблем со вишокот килограми, се обидуваат на сите можни начини да ја доведат линијата во ред, но не успеваат во таа замисла.

Нутриционистката Кунтија Сас измислила волшебна напивка со чија помош ќе симнете 3 килограми за само 4 дени и ќе го стесните струкот за 10 сантиметри.

Секако, важно е во тој период да се храните здраво и урамнотежено и да ги исфрлите грицките, калоричната храна и благото од менито.

Потребни состојки:
 • 8 чаши вода (чаша од 250 милилитри)
 • 1 краставица
 • 1 лимон
 • 12 ливчиња нане
 • 1 парче свеж ѓумбир (или една лажичка ѓумбир во прав)
Приготвување:
 • Добро измијте го лимонот, исечете го на крукчиња и ставете го во водата.
 • Излупете ја краставицата, исечкајте ја на крукчиња и исто така додајте ја во водата.
 • Ставете ги и ливчињата нане, како и исечканиот ѓумбир.
 • Сето тоа добро измешајте го, поклопете го и ставете го во фрижидер да отстои преку ноќ.
 • Утредента испијте ја напивката, а вечерта направете нов за наредниот ден.
 • Пијте го пијалакот барем четири дена.
loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време