Тридневна диета што гарантира резултати: Ќе стопите 4 килограми додека да трепнете!

Брзо губење на килограмите

Оваа диета се заснова на намалено внесување калории и на забрзан метаболизам што ја согорува зголемената количина на маснотии

Првите варијанти на оваа тридневна диета настанале кон крајот на 80-тите години и се викале војничка диета, морнарска диета и слично. Заедничко им е тридневното траење и губењето од 4 до 5 или повеќе килограми за три дена.

Повеќето варијанти вклучуваат консумација на голема количина туна и зеленчук и сладолед навечер со пиење барем четири чаши вода.

Самата диета е многу рестриктивна енергетски и ветува брзо губење килограми за краток период што со себе го носи ризикот од забавување на метаболизмот и последично враќање на килограмите откако ќе заврши диетата.

Единствената предност на ваквиот начин на исхрана е тоа што кратко трае, па нема да дојде до дефицит на витамини и минерали.

Повторете го следниов план за сите три дена:

Појадок: половина грејпфрут, парче потпечено лепче, две лажици путер од кикирики и кафе или чај (се мисли на чај со кофеин)

Ручек: половина шолја туна, парче потпечено лепче, кафе или чај

Вечера: 100 грама кое било месо, шолја зелен грашок, половина банана, помало јаболко и шолја сладолед од ванила.

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време