Тајната на нејзината вита линија и челични стомачни мускули: Џеј Ло ги јаде само овие производи!

Сите ѝ завидуваат на изгледот!

За да ја задржи својата вита линија, Џенифер редовно вежба, но практикува и една популарна диета

Холивудската актерка и пејачка Џенифер Лопез (49) важи за една од најзгодните жени на светот, а својата линија ја одржува со вежбање и исхрана.

Џеј Ло секој ден оди во вежбалница и прави исцрпувачки вежби во друштво на својот дечко Алекс Родригез. Популарниот пар го смислил и започнал предизвикот „10 дена без шеќер и јаглени хидрати“ кој со брзина на светлината се раширил на Интернет.

Џеј Ло уште на четвртиот ден од оваа популарна Кето-диета се пофалила со фотографија на која се гледаат нејзините челични мускули на стомакот.

„Четврти ден и се чувствувам малку подобро. Кој е со мене?“, напишала во описот на сликата.

Познатиот пар моментално јаде свеж зеленчук, ориз и риба.

„Излезе дека постојано сте гладни кога не јадете слатко и јаглени хидрати. Затоа сега се обидуваме да најдеме оброци што заситуваат“, признала Џеј Ло на првиот ден од диетата.

Ако сте на оваа диета, препорачливи производи се: месо, јајца, природни масти, како што се путер и маслиново масло, риба и морски плодови, зеленчук со малку јаглени хидрати, тврдо сирење, јаткастки плодови, а понекогаш може да вклучите и шумско овошје.

Забранети производи се оние кои содржат голема количина на шеќер и јаглени хидрати, а тоа се: тестенини, леб, сокови, десерти, компир, овошје, пиво, млеко и јогурти.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време