Таен рецепт за слабеење: Се губат 5 килограми за 2 дена!

Диета

Џон Кристофер советува секојдневно користење на оваа намирница за да бидете здрави

Магдоносот има широка употреба во кулинарството и задолжително го додаваме во супи и салати. Можеме да го јадеме речиси секој ден, но во мали количини.

Еден од најдобрите начини да изгубите килограми е со помош на магдонос.

Дали сте чуле за доктор Џон Кристофер? Тој е еден од најпопуларните доктори кој навистина ги разбира лековитите својства на зеленчукот. Тој им советува на своите пациенти секојдневно да консумираат магдонос и да му обезбедат здравје на целото тело.

Тој доктор тврди дека магдоносот е еден од најдобрите природни лекови за болести на бубрези. Дури и да немате медицински проблеми и понатаму може да го додадете во исхраната и да го користите за слабеење.

Најдобриот начин за тоа е да направите чај од магдонос и да го пиете во текот на денот. На овој начин можете да изгубите и до 5 килограми за 2 дена.

Покрај вишокот килограми, со помош на овој чај ќе ги исфрлите и сите отрови од телото.

Рецепт: Ставете 5 лажици сечкан магдонос во 1 литар зовриена вода. Покријте го лонецот и оставете да се вари околу 20 минути, а потоа исцедете ја течноста.

Чајот можете да го пиете и со сечкан магдонос.

Овој чај ги лекува сите видови бубрежни проблеми. Ги отстранува бактериите, насобраната течност и сите токсични материи од телото и тоа преку урината.

Секој ден пијте од 2 до 3 шолји од овој чај, но не повеќе од еден литар дневно.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време