Смути „Виолетов рај“ против лошите бактерии!

Помага да го прочистите телото од бактерии!

Покрај тоа, овој пијалак ќе ви помогне да ја намалите киселоста во телото, но не се препорачува да го консумирате навечер. Прво затоа што е направен од сирова храна, а потоа телото нема време да го свари. Сировата храна е строго резервирана за преку ден.

Во вечерните часови, земете чај, па дури и домашна хранлива супа – телото полесно ќе ги свари.

Што е виолетова во „Виолетовиот рај“?

Црвената зелка има антибактериско дејство, а на смутито му дава посебна виолетова боја. Прекрасниот вкус на анасон оди добро со слатко црно или црвено грозје. Грозјето што ќе го користите е исклучително важно да биде зрело.

Состојки и процес на подготовка

  • ¼ мала црвена зелка
  • 1 мал анасон
  • 200 грама црно или црвено грозје
  • 1 лимон за сервирање

Подготовка: Исечете го белиот корен од црвената зелка и потоа исечете го, попречно на лисја, на поголеми парчиња. Ставете ги во соковник. Исечете го анасонот на четвртини, додадете го во сокот од зелка, а потоа додадете го грозјето. На крајот, истурете сок од лимон по вкус. Промешајте добро и истурете во чаша.

Прочитајте и: Исчистете го телото од никотин со помош на овие намирници

 

ФОТО: Getty Images

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време