Русинките се колнат во оваа напивка за слабеење: Благодарение на неа се толку вити!

Доведете ја линијата до совршенство

Само измешајте ги овие две состојки и напивката е спремна

Русинките се познати по витата линија, а ние откривме на што се должи тоа. Речиси секоја жена во Русија секое утро го започнува со оваа напивка од само 2 состојки.

За подготовка ќе ви треба:
  • Кефир
  • Лен

Приготвувањето е сосема едноставно. Само измешајте ги овие две состојки и испијте ги секое утро, пред појадок. Оваа напивка долго ќе ве држи сити, а нема да имате ни потреба од благо. Освен тоа, ќе изостанат и ненадејните напади на глад. Овој рецепт е добар и кога сакате да направите детокс на организмот и да го исфрлите вишокот вода.

Еве како овие состојки влијаат врз организмот…

Кефирот содржи витамин Д, калциум, протеини, витамин Б12, магнезиум, а една чаша има само 100 калории.

Токму тоа е причината зошто оваа намирница се наоѓа на редовното мени на Русинките, кои неретко практикуваат диети базирани токму на овој млечен производ и така ја одржуваат линијата.

Лененото семе благотворно дејствува на дигестивниот тракт, го намалува апетитот, а со самото тоа и килограмите. Тоа ги прочистува цревата, но може да помогне и во согорувањето на маснотиите.

Кефирот е одличен за здравјето – дознајте зошто
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време