Оваа диета е за сите пригоди и најдобро дејствува: Тврди најдобриот хирург на сите времиња!

Храна што го прочистува телото

ФОТО: Lepota i zdravlje

Ви го откриваме начинот на исхрана на докторот што живеел 103 години

Еден од најголемите хирурзи на сите времиња, професор Фјодор Углов, живеел 103 години. Тој ја практикувал „диетата за сите пригоди“ и строго се придржувал до неа.

Еве ги неговите совети за здравје и долговечност…

 • Недостигот од движење е главниот непријател на здравјето. Колку повеќе се движиме, толку повеќе размислуваме.
 • Задолжително престанете со консумирање тутун и алкохол.
 • Со ограничена исхрана не може да дојде до прекумерна тежина.
 • Спијте најмалку 7 часа дневно.

Еве ја и исхраната на професор Углов што го прочистува организмот. Таа ќе ви помогне да ги исфрлите отровите од телото.

Според овој хирург, не е важна само храната, туку и времето во кое се консумира оброкот.

Еве што тој практикувал за прочистување на телото:

Наутро
 • Шолја црн чај или домашно кафе без шеќер
 • Потоа изедете едно варено јајце и 8 парчиња суви сливи
 • Сливите треба навечер да ги потопите во вода.
За ручек
 • 200 г пилешко или свинско без масти или риби
 • 100 г свежа или варена зелка или морков
Ужина
 • 30 г тврдо кравјо сирење, јаболко или портокал
Вечера
 • Шолја кефир или кисело млеко

Диетата трае 10 дена, а резултатите се извонредни.

Пробајте ја и оваа тридневна диета што ги отстранува токсините од телото.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време