Не постои подобра напивка за топење масни наслаги од оваа: Од вишокот килограми нема да има ни трага за еден месец!

Природно

Оваа моќна комбинација ги топи маснотиите до последен грам

Ако барате напивка што може да ви помогне за слабеење, а да биде потполно природна и здрава, мора да го запомните овој рецепт.

Медот и циметот се неприкосновени чувари на витата линија. Циметот го прочистува телото, ги исфрла токсините и ги прочистува органите за варење, го стабилизира нивото на шеќер во крвта и го спречува зголемувањето на резервите на масти. Освен тоа, дава чувство на ситост и ги спречува нападите на глад.

Медот е преполн со витамини што го зголемуваат енергетското ниво на организмот, го забрзува метаболизмот, што доведува до побрзо разградување на мастите.

За приготвување на овој еликсир за слабеење ќе ви треба…

  • 1 шолја вода
  • 1 лажиче цимет во прав
  • 1 лажиче мед
  • 2 лажички зелен чај
Приготвување:

Во чинија измешајте мед и цимет, а водата сварете ја и додајте зелен чај. Оставете го чајот да се олади, а потоа додајте ја мешавината од цимет и мед.

По желба, можете да додадете и лажиче изрендан корен од ѓумбир. Тој, исто така, е познат по своите значајни својства кога станува збор за слабеењето.

Секое утро откако ќе се разбудите, испијте една чаша. За еден месец, со редуцирана исхрана, ќе забележите значајни резултати во изгледот.

Пијте ја оваа напивка еден месец наместо вода: Ќе го регулирате холестеролот, а од вишокот килограми нема да има ни трага!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време