Јадете како Џенифер Лопез: Ова е нејзиното дневно мени

Една од најубавите жени на светот, актерката и пејачка Џенифер Лопез, неодамна објави фотографија на социјалните мрежи и искоментира:

Се чувствувам како суперхерој. Никогаш не сум била во подобра форма во мојот живот!“

Очигледно пејачката редовно вежба, но цврстото тело на Лопез не се должи само на тренинзите. Таа следи и специјална диета.

Еве која е таа:

Појадок:

Џеј Ло го започнува својот ден со протеински шејк од својот сопствен фитнес бренд. Го снабдува своето тело со 90 килокалории, содржи протеини, влакна, јаглени хидрати, витамини и минерали. Оваа комбинација и дава енергија на пејачката и го движи метаболизмот. Пијалокот Лопез го меша со вода или млеко од киноа.

Таа не се лишува од чашата кафе, но без кофеин.

Во текот на викендот работите се менуваат. Џен и нејзините деца прават гала појадок со палачинки, овошје и лосос.

 

Ручек:

За ручек, Лопез јаде лосос со голема порција од зеленчук. Ова јадење ја заситува и е многу корисно. Лососот е одличен извор на висококвалитетни протеини и корисни масти кои го раздвижуваат метаболизмот.

Џенифер претпочита брокула, пиперки и тиквички со капка маслиново масло за подобра апсорпција на витамините.

Вечера:

Актерката се обидува да јаде со нејзините близнаци Ема и Макс секогаш кога е можно. На трпезата обично се наоѓа киноа и месо – обично свинско месо или пилешко месо, според рецепт од Порторико.

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време