Испијте ја оваа напивка пред спиење: Ќе го стопи сето она што сте го изеле во текот на денот

Рецепт од потполно природни и моќни состојки

Оваа напивка нема да дозволи да ви се претвори изедената храна во масни наслаги

Речиси секоја жена сонува за совршено тело, без да се откаже од омилените слатки и десерти. Трајното решение е здравата исхрана и редовното вежбање, но постои и еден „помошник“ што може да ви го олесни процесот на слабеење.

Станува збор за рецепт од потполно природни и моќни состојки кои ќе го спречат формирањето на масни наслаги.

Потребни состојки:
  • 2 лажици сечкан магдонос
  • поголема шолја вода
  • малку цимет
  • малку јаболков оцет
  • лажиче мед
  • лажиче ѓумбир
  • сок од исцеден лимон
Начин на подготовка:

Ставете вода да зоврие, додајте магдонос и оставете ја да се излади. Исцедете ја и додајте ги и останатите состојки. Пијте ја оваа напивка секоја вечер, еден час пред спиење, две недели. Ако сакате да продолжите, направете пауза од 3 дена па повторете ја постапката.

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време