Еве зошто е препорачливо да консумирате какао за појадок

Одлично за здравјето

Иако какаото најчесто може да ве поврзе со чоколадо, тоа е храна која содржи многу витамини и минерали и е богата со антиоксиданти, влакна, магнезиум, бакар, фосфор, железо, цинк…

Постои голема разлика помеѓу какаото како какао и чоколадото иако се направени од исто растение. Какаото потекнува од семето на растението какао, кое природно ферментира и се пржи и меле за да се добие прашок. Додека од друга страна какаото и чоколадото се обработуваат на високи температури со шеќер и други вештачки средства. Во процесот на правење чоколадо, какаото ги губи повеќето природни придобивки.

Препораката е дека какаото е добро за појадок и се однесува на необработено какао или во форма на прав. Какаото е суперхрана и затоа е совршен избор за појадок. Можете да го додадете во смути, каши, овесни снегулки или да направите лате со какао.

Какаото е особено корисно за дијабетичарите затоа што нема додаток на шеќер, затоа консумирањето какао наутро нема да го подигне нивото на шеќер во крвта.

Прочитајте и: Овие трикови ќе ви помогнат да се храните поздраво

 

ФОТО: Pexels

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време