Диета со кефир во која руските жени се колнат: Благодарение на овој план за исхрана, тие се толку слаби!

Вака Русинките одржуваат витка линија.

Кефирот содржи витамин Д, калциум, протеини, витамин Б12, магнезиум, а една чаша содржи само 100 калории.

Ова е токму една од причините зошто оваа храна е на редовното мени на Русинките, кои често прибегнуваат кон диета базирана на овој млечен производ и со тоа ја одржуваат линијата.

Оваа диета е добра кога сакате да го детоксицирате телото и да го исфрлите вишокот вода. За една недела е можно да изгубите 1 до 2 килограми.

Тоа е прилично ограничувачко, затоа не се препорачува да се држите до овој план на исхрана повеќе од 7 дена.

Од што се состои?

Главниот производ на оваа диета е кефир, а дополнителна количина е нискокалоричен протеин или храна богата со јаглени хидрати.

Во текот на овие 7 дена, треба да се откажете од шеќер, сол, црн чај и кафе. Можете да пиете обична вода и билен чај без ограничувања.

Исто така, мора да има јасен распоред за внесување храна (6 пати на ден во редовни интервали, последниот – најмалку 2 часа пред спиење).

План за исхрана за 7 дена:

  • Ден 1: 1/2 л кефир со 1% маснотии и 400 гр печен компир (без сол)
  • Ден 2: 1/2 л кефир со 1% маснотии и 400 гр нискомаслена урда
  • Ден 3: 1/2 л кефир со 1% маснотии и 400 гр овошје (освен грозје и банани)
  • Ден 4: 1/2 л кефир 1% маснотии и 400 гр варени пилешки гради
  • Ден 5: 1/2 л кефир со 1% маснотии и 400 гр овошје (освен грозје и банани)
  • Ден 6: ден на пост, ништо не се внесува освен 1,5 литри негазирана вода
  • Ден 7: 1/2 л кефир со 1% маснотии и 400 гр овошје (освен грозје и банани)

ЗАБЕЛЕШКА: Како што веќе споменавме, диетата е крајно ограничувачка и во никој случај не се препорачува за адолесценти, бремени жени, доилки и сите со оштетен имунитет или некоја хронична болест.

Прочитајте и: Диетата на Џесика Алба: Вака актерката успеа да изгуби 5 килограми и да ја доведе линијата до совршенство!

 

ФОТО: Unsplash

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време