Детоксикација на организмот од само три состојки

За да се чувствувате добро и навистина да бидете здрави, потребно е телото од време на време да помине низ третман за детоксикација, а еден од наједноставните начини е преку храна и пијалаци. Овој пат ви предлагаме еден од најздравите пијалаци – лимонада, но малку поразлична од онаа на која сте навикнати.

Имено, црната лимонада има ист вкус како онаа на која сме навикнати, со фактот дека црната боја ја дава посебна состојка што го прави овој пијалак одличен помагател во борбата против сите штетни материи, особено насобраните масти во организмот. За да направите црна лимонада, потребни ви се само три состојки кои, во комбинација, лесно ќе го отстранат вишокот маснотии од телото и ќе го направат нивото на холестерол значително пониско, а исто така помагаат во намалување на надуеноста во стомакот, како и подмладување на кожата.

Ако сакате да го направите овој пијалак ви требаат:

  • четири чаши филтрирана или флаширана вода
  • 1/4 чаши свеж сок од лимон
  • 1/4 лажичка активен јаглен (една таблета).

Измешајте ги сите состојки и додадете повеќе лимон ако сакате. Уживајте и бидете здрави!

Прочитајте и: 4 знаци дека треба да ја промените вашата исхрана

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време