Чај од три состојки што ќе направи чудо за вашиот организам и ќе ви го симне вишокот килограми

Напивка што ги намалува килограмите брзо и ефикасно

Овој рецепт за слабеење предизвикал вистинско „лудило“ ширум светот

Оние кои го пробале имаат само пофални зборови за оваа комбинација.

Потребни состојки:
  • зелен чај
  • цимет
  • ловоров лист
Начин на подготовка:

Сварете 800 милилитри вода, тргнете ја од шпорет, па додајте едно стапче цимет, три ловорови листови и рамна супена лажица зелен чај. Поклопете ја и оставете ја да отстои 15 минути, а потоа исцедете ја.

Примена:

Кога е метаболизмот во прашање, важно е да знаете дека најдобро време за негово забрзување е рано наутро, веднаш по будењето. Испијте ја првата шолја од овој чај на празен желудник. Втората шолја можете да ја испиете веднаш по појадокот, а третата навечер, непосредно пред спиење.

Три шолји од овој чај дневно помагаат при слабеењето, особено влијаат на критичните точки на телото, како што се стомакот, бутовите и задникот. Првите резултати се видливи после една недела. Сите три состојки од напивката одлично ги согоруваат маснотиите и го забрзуваат метаболизмот.

Притоа, се подразбира дека секој обид за забрзување на метаболизмот и губење килограми треба да биде придружен со урамнотежена исхрана и умерена физичка активност.

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време