3 дена до неверојатни резултати: Јогурт-диета што ќе ве прероди!

Потребни ви се само три дена за да се чувствувате неверојатно

Диетата со јогурт е многу здрава бидејќи го подобрува варењето

Еве како треба да изгледа вашето мени во текот на овие три дена. Неизоставната намирница е секако: јогурт!

Прв ден

Појадок: Јогурт со што помалку масти измешан со житарки по избор.

Ручек: Варен зеленчук со ориз и маслиново масло. За десерт изедете лесен овошен јогурт.

Вечера: Салата од еден морков, јаболка и 50 грама шунка. Сето тоа пропржете го малку на маслиново масло и додајте безмастен јогурт.

Втор ден

Појадок: Салата од краставици со пробиотски јогурт.

Ручек: Мисиркино месо со пиперка, домат, печурки и еден јогурт.

Вечера: Јогурт со шумско овошје.

Трет ден

Појадок: Јогурт со рендано јаболко, сирење и цимет.

Ручек: Филе од ослич со салата од краставица, јогурт и сенф.

Вечера: 100 грама тестенини со пиперка и нискомастен јогурт.

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време