Вчера ја измивте вашата коса, а денес ви е масна? – Еве како да го решите овој проблем

Совети за одржување на чиста коса и до 7 дена

Доколку косата брзо ви се масти, еве како можете тоа да го решите и да ја одржувате косата чиста цели 7 дена. Постојат неколку едноставни трикови кои што ќе ви бидат од корист.

Со фен исушете го коренот од косата

Вака косата помалку ќе ви се масти и ќе имате волумен. Исушете го само коренот, а остатокот од косата оставете да се исуши по природен пат.

 

Фото: Профимедиа

Користете капа за туширање

Кога се туширате, задолжително користете капа затоа што на тој начин ќе спречите влагата да ви ја уништи фризурата.

Шампон за суво миење на коса пред спиење

Користете го пред да одите на снимање и наутро вашата коса ќе има волумен.

 

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време