За стриите, килограмите и мајчинството: Ешли Греам уште еднаш ја шокирала јавноста со својата фотографија!

Одлично изгледа!

Прекрасна и храбра!

Ешли Греам, американскиот модел и првиот модел со прекумерна тежина на насловната страница на магазинот Sports Illustrated Swimsuit Edition, за време на својата долгогодишна кариера ги поместувала границите и ги рушела предрасудите за женското тело и перцепцијата на женската убавина.

Но последниве неколку дена повторно е во центарот на вниманието откако објавила голо селфи од сопствената бања, со кое го слави своето тело. Она што шокира не е голотијата, туку гордоста што Ешли ја чувствува за својата фигура, со сите стрии и килограми кои не сме навикнати да ги гледаме на фотошопираните фотографии на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

nakie big girl 👋🏽

A post shared by A S H L E Y G R A H A M (@ashleygraham) on

Се чини дека по освојувањето на модните писти и насловните страници на модните магазини, Ешли си зацртала нови цели: да го нормализира женското тело по породување и да се соочи со нереалните очекувања на општеството, кое очекува од жените за рекордно време магично да се вратат на истите килограми и мерки што ги имале пред бременоста и породувањето.

Додека го споделува со јавноста својот процес на „враќање на старото“ и видеа од вежбање, истовремено покажува и дека треба да го сакаме своето тело во сите негови фази и да го третираме со благодарност и трпение, како и да се фокусираме на други приоритети во животот, како што е мајчинството во нејзин случај.

Ешли Греам во бикини 6 месеци по породувањето: Ги покажа сите стрии и лузни на стомакот (ФОТО)
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време