Ве мачи сува и испукана кожа на лактите? Ви нудиме решение од природата!

Негувајте ги со народен мелем

Лактовите често се запоставуваат бидејќи е тешко да се видат, а пожелно е кожата на тој осетлив дел од телото периодично да се третира.

Сувите и груби лактови, одвреме-навреме, треба да се почестат со следното пакување: мешавина од две лажици мед и една лажица лимонов сок се нанесува на кожата и се остава да дејствува половина час.

По миењето, лактовите се мачкаат со хранлив крем.

Наместо тоа, лактовите може да се намачкаат и со топло бадемово масло, кое по пет минути се отстранува со крпа. Кожата потоа е потребно да се премачка со мешавина од лимонов сок и глицерин.

Текст: Убавина и здравје

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време