Важат за најубавите жени на планетата, но ќе се шокирате кога ќе прочитате колку килограми имаат: Ги рушат сите идеали, а за мажите се неодоливи

Која ви е најпривлечна?

Најубавите жени на светот не се оптоваруваат со килограмите туку истакнуваат дека шармот и сексапилот доаѓаат однатре

Во денешно време многу се потенцира физичкиот изглед, особено кај дамите, па сè почесто слушаме дека многу млади девојки прават пластични операции за да ги поправат недостатоците на своето тело. Меѓутоа, тој тренд не заживеа кај вистинските убавици. А и ако направат некаква естетска корекција, тоа речиси и не се забележува, туку им служи само за да изгледаат свежо.

Имено, жените кои важат за едни од најубавите на сите времиња признаваат дека многу им е тешко да пронајдат баланс, бидејќи сметаат дека стандардите за убавина што се во тренд се многу строги.

Ги красат страниците на сите престижни магазини, успешни се во разни сфери од шоубизнисот, па нивниот изглед постојано е под лупата на јавноста. Веднаш се на удар на коментари ако качат понекој килограм вишок, како и ако премногу ослабат. Затоа, тие истакнуваат дека за безвременска убавина најважно е тоа што го носите во себе, а не на себе, бидејќи енергијата со која зрачите е таа што ве прави неодоливи.

Џенифер Лопез: 56 кг/164 см

Моника Белучи: 67 кг/171 см

Анџелина Џоли: 45-55 кг/169 см

Бела Хадид: 54 кг/175 см

Жизел Бундшен: 55 кг/180 см

Викторија Бекам: 48 кг/163 см

Кендал Џенер: 59 кг/179 см

Ева Лонгорија: порано 74 кг/157 см

Потоа ослабе и сега има 54 кг.

Ким Кардашијан: 53 кг/157 см

Кејт Мидлтон: 54 кг/175 см

Меган Маркл: 51 кг/ 170 см

Адел: порано 110 кг/ 172 см

Сега има неверојатни 63 кг.

Лана Дел Реј: порано 55 кг/ 170 см

Сега има качено понекој килограм вишок и има 77 кг.

Селена Гомез: 61 кг/ 165 см

Георгина Родригез: 56 кг/ 168 см

Ешли Греам: 88 кг/ 175 см

Пенелопе Круз: 55 кг/168 см

Која е најпривлечна според вас?

Партнерот ја оставил поради вишокот килограми: Сега на црвениот килим излегла по градник, гордо покажувајќи го своето тело!
Прочитајте и

Коментарите се заклучени.