Покрај популарната класика, се носи и обратниот француски маникир: Погледнете ги нашите предлози

Во моментов најзабавниот маникир за лето

Францускиот маникир повторно се појави во сите можни варијанти. Што и да изберете црна, златна или неонска боја, нема да погрешите.

Ако ви е доста од тоа, време е за обратен француски маникир кој изгледа тотално кул. Тоа е маникир во кој долниот дел од ноктот е насликан во контрастна боја и може да се комбинира на стотици начини. Дефинитивно одлична опција за летен маникир, а подолу ви донесуваме 12 инспирации од Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @beautybyjosie123

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jess J Nails (@jessjnailsandbeauty)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Hut (@_thehut_)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Melissa (@thenailsheddd)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Laura alves (@nails.byelle)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by PaintedByCB (@paintedbycb)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nails by Tara (@nailsbytarad)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nails x Jacqui (@nailsxjacqui)

Прочитајте и: За летна свадба или обичен ден, залижената пунџа е вечно добра фризура

 

ФОТО: Instagram

 

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време