Овие прекрасни апстрактни маникири што можете да ги направите дома се нов пролетен тренд

Веруваме дека во последните неколку недели забележавте нов тренд на социјалните мрежи кога станува збор за маникирите.

Ова се апстрактни цртежи на ноктите кои целосно ги надминуваат утврдените рамки, и тешко дека можете да направите грешка, дури и ако ги направите сами дома. Бидејќи тие не следат одредени правила, тие се многу лесни за следење и сигурни сме дека ќе ви донесат доза на спокојство секој ден кога ќе ги видите. Без разлика дали сте љубител на точки, линии или потези со четки во различни бои, ова е време за вас бидејќи се чини дека овој тренд стана дел од нашите рутини. И драго ни е што е затоа што неодоливо нè потсетува на сите оние модели што ги видовме во лудите серии од 70-тите, шарени фустани и чиста, вистинска среќа. Подолу, инспирирајте се со нашите омилени маникири.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Canishiea J. Sams (@nailsbycanishiea)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Canishiea J. Sams (@nailsbycanishiea)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Amy Tran (@amyytran)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Canishiea J. Sams (@nailsbycanishiea)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Canishiea J. Sams (@nailsbycanishiea)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by IMARNI NAILS (@imarninails)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Canishiea J. Sams (@nailsbycanishiea)


Прочитајте и: Ви пречат лузните? Ова се состојките во кремите на кои треба да обрнете внимание

ФОТО: Unsplash

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време