Неверојатна трансформација: Од сало до дефинирани стомачни мускули

Дали ова може да ни го обезбеди естетската хирургија?

Кога по сите напори да изгубиме вишок килограми, диети и вежбање не доаѓаме до посакуваните резултати, веројатно би се обиделе со естетска хирургија. Модерните хирурзи им го враќаат фит-телото на мајките по породувањето, но и прават чуда за жените што никогаш не се виделе себеси со стомачна мускулатура. Сепак, тајната за успехот на ваквиот зафат се крие во вештината и искуството на хирургот.
Д-р Топчиќ од клиниката за естетска хирургија „Фабјан“ ни откри што е потребно за вакви вонсериски резултати при естетска корекција на стомак и гради.
Ова е липосукција за висока дефиниција. Техника што ја ваја и ја скулптурира фигурата на клиентката. Со оваа техника не само што се отстранува вишокот масти туку се добива и рафиниран изглед. Клиентката на фотографијата е фотографирана само две недели по интервенцијата, се’ уште има отоци и модринки, но веќе се забележува блесокот на новата самодоверба.  
ПРЕД
ПОТОА
Во „Естетска хирургија Фабјан“, која е една од водечките во Европа, истакнуваат дека абдоминипластика е постапка за обликување на стомакот, а не за намалување на телесната тежина. Многу повеќе информации можете да прочитате на www.fabjan.mk а на телефонскиот број 070/272-272 можете да закажете бесплатен преглед.
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време