Необичен рецепт за проширени вени и испукани пети: Петите ќе ви бидат нежни како бебешка кожа!

Лично искуство

57-годишна жена сосема ги излечила проширените вени и испуканите стапала

Една жена го споделила своето искуство со проширени капилари и открила како го решила нејзиниот проблем…

„Уште на 20 години почнаа да ми пукаат капиларите на нозете. На 30 години не можев да носам здолништа, бидејќи нозете ми изгледаа ужасно. Вените ми беа видливи, а петите испукани до крв.“

Потоа, таа некаде го прочитала овој рецепт, го применила и оттогаш нема никакви проблеми.

Постапката е едноставна: сомелете 10 таблети аспирин и помешајте ги со 250 мл силна ракија. Оставете го тоа да отстои два дена.

Навлажнете газа со овој раствор и нанесете го на петите и на нозете, а потоа завиткајте ги нозете во фолија и оставете ги така прекуноќ.

Наутро, измијте ги нозете со вода, избришете ги со сува крпа и намачкајте ги со крем. Повторувајте ја постапката секоја вечер.

Прочитајте како една наша читателка ги средила испуканите петици
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време