Намалете ја видливоста на целулитот на овој начин!

И спречете негово формирање!

Целулитот се формира кај дури 90% од жените и тоа без разлика на градбата и на килограмите. Оваа комбинација од масни клетки и намалена еластичност на кожата главно е последица на генетиката.

Лошата исхрана, нарушената циркулација, задржувањето течности во ткивата и немање физичка активност се исто така фактори што придонесуваат за создавање целулит.

Иако стручните лица се согласуваат дека е тешко да се отстрани целосно, постојат одредени методи со кои може да стане помалку видлив, но и да се спречи негово формирање. Тоа се пилинг (со четка), лимфна дренажа (масажа), како и редовна примена на производи што стимулираат циркулација. Ако доследно ги применувате споменатите методи и препарати двапати дневно, за еден месец веќе ќе забележите дека трудот ви се исплатил.

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време