Маникири кои ги обожаваме ова лето како инспирација за следната посета на козметичар

Инспирирајте се од овие креативни маникири

Оваа година, за маникир е сè освен еднобојно и едноставно.

Оставете ја едноставноста на оваа сезона за фризури и шминка, и нагласете ги ноктите со впечатливи бои и интересни дезени. Инспирацијата е разновидна графика што можете слободно да ја нацртате во повеќе бои, во зависност од тонот на кожата и преференциите. Можеме да го споменеме минимализмот само во контекст на линиите, иако ако сакате да одите „полно“, инспирирајте се од психоделичните линии од 70 -тите или графика во форма на коцки.

Трендот што дефинитивно го замени мермерот оваа година е жад – зелен кристал кој сега се носи и на ноктите и мора да признаеме дека изгледа прекрасно на темна кожа. Исто така, веќе некое време, француските маникир се во центарот на вниманието на малку поинаков начин – во боја или форма, за оние кои сè уште не сакаат да се оддалечат од класиката. Подолу, разгледајте некои од нашите омилени маникири кои сигурно може да ве инспирираат при следната посета на козметичар.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mabelyn 🌴 (@mabelyn___)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nail Garden (@nailgarden_zg)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jessica Cotton (@naildby_jc)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nail Garden (@nailgarden_zg)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nail Garden (@nailgarden_zg)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SUDAN LONDON (@sudan.london)

Прочитајте и: Дали Хејли Бибер само што започна нов летен тренд за убавина?

 

ФОТО: Instagram

 

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време