Маникир создаден за новогодишната ноќ: Со оваа боја нема да направите грешка!

Иако трендот со разни апликации на ноктите не стивнува, ние ги претпочитаме оние малку посуптилни варијанти дури и кога зборуваме за боите и деталите на ноктите за оние нешто попразнични прилики како што се новогодишните празници.

Без оглед на должината на ноктите што ви се допаѓаат, оваа сезона можете да играте со разни тренди бои и апликации. Снегулки, бои како металик зелена, но исто така и оние варијанти со златни детали сѐ уште се многу популарни.

Овој пат ви донесовме неколку идеи во златна боја, металик варијанти што ќе ви направат сјај на ноктите на новогодишната ноќ, иако, очигледно, ќе ја поминеме дома.

Ви донесуваме неколку фотографии од најпопуларните студија за нокти во светот и нивните идеи за празнично украсување на ноктите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nail It! (@nailitmag)

Прочитајте и: Домашен мелем за јаки и здрави нокти: Потребни ви се само овие две состојки за да го подготвите! (РЕЦЕПТ)

 

ФОТО: Pixabay

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време